Angiologia to dyscyplina medyczna odpowiedzialna za leczenie chorób naczyń krwionośnych i limfatycznych. W bardziej ogólnym ujęciu angilogia zajmuje się wszystkim tym, co wiąże się z budową i funkcjonowaniem układu krwionośnego i chłonnego.

W Polsce na choroby żył cierpi około 20% osób do 20-go roku życia, 57% mężczyzn i 68% kobiet w wieku średnim oraz aż 80% sześćdziesięciolatków. Jest to zatem schorzenie niezwykle rozpowszechnione, ale niestety przez wielu niepostrzegane, jako realne zagrożenie zdrowia. Pierwsze objawy, wydające się na początku tylko kwestią estetyczną (tzw. “pajączki”), z czasem przeradzają się w obrzęki i zaczynają niepokoić chorych, zwykle kobiety. Postęp choroby prowadzi do nasilającego się bólu i innych dolegliwości subiektywnych, rozwoju żylaków, nawracających stanów zapalnych żył, krwotoku z żylaków i zmian troficznych skóry. Dlatego diagnostyka jest kluczowym elementem już w pierwszym etapie schorzenia, pozwala bowiem ocenić stopień rozwoju choroby i dobrać  odpowiednie leczenie.

WSKAZANIA DO LECZENIA

– przewlekła niewydolność żylna
– zapalenia naczyń
– żylna choroba zatorowo-zakrzepowa
– ostre niedokrwienia kończyn
– pajączki i żylaki
– obrzęki limfatyczne
– żylaki kończyn dolnych
– zakrzepica żył głębokich
– miażdżyca
– stopa cukrzycowa
– zatorowość płucna
– zespoły uciskowe
– zespół Raynauda

PRZEBIEG WIZYTY

W celu postawienia diagnozy, lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem,  następnie odbywa się badanie  fizykalne oraz badanie USG Doppler. W razie potrzeby lekarz kwalifikuje do zabiegów operacyjnych żylaków, tętniaków oraz powikłań miażdżycy.

 

Cena konsultacji wraz z USG Doppler 200 zł

Angiologia
Umów się na wizytę