Choroby związane z układem hormonalnym, to choroby XXI wieku i coraz częściej stają się utrapieniem dzisiejszego społeczeństwa.

Endokrynologia zajmuje się zaburzeniami oraz leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Zatem jej celem jest rozpoznawanie i leczenie zaburzeń funkcji gruczołów dokrewnych, wydzielających hormony, a te z kolei pełnią w naszym organizmie niezwykle istotną rolę. Wpływają na wszystkie tkanki i układy, odpowiadają za przemianę materii, kontrolują rytmy dobowe, decydują o samopoczuciu, jakości życia i stanie psychicznym. Jednak to nie ich jedyne zadania, ponieważ odpowiadają również za procesy płciowe, regenerację sił, energię życiową i jej brak, nastrój, wygląd skóry, włosów, ciała, wagę i wiele innych.

WSKAZANIA DO WIZYTY

– szybki przyrost lub gwałtowny spadek masy ciała
– nadmierna senność  / problem ze snem
– wahania nastrojów
– drżenie rąk
– nadmierne uczucie chłodu
– wzmożona potliwość
– wzmożona pobudliwość nerwowa
– uderzenia gorąca
– zbyt duży popęd płciowy lub jego brak
– podwyższone lub nieregularne tętno
– zaburzenia miesiączkowania
– wzmożone owłosienie lub nadmierne wypadanie włosów

Wszystkie te dolegliwości można leczyć. Istnieją obecnie skuteczne metody rozpoznawania i bezpiecznego wyrównywania niedoborów hormonalnych, co prowadzi do zmniejszenia lub ustąpienia wielu z wyżej opisanych objawów i poprawy jakości życia.

PRZEBIEG WIZYTY

Podczas wizyty  dokonywany jest wywiad medyczny oraz niezbędne badania diagnostyczne tj. USG. Endokrynolog może zlecić badanie hormonów, ponieważ ich poziom  jest pomocny do postawienia trafnej diagnozy. Niekiedy wystarczy regulacja poziomu hormonów aby odzyskać dobre samopoczucie.

Jeśli podczas badania USG zlokalizowane zostaną zmiany, podczas tej samej wizyty jest możliwość dokonać pobrania próbki materiału do badań histopatologicznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ czas oczekiwania na kolejne wizyty wydłuża w standardowym przypadku diagnozę.

Wyróżniamy się kompleksowym podejściem do pacjenta.

W naszym Centrum oferujemy :

– poradę endokrynologiczną
– wykonanie badań USG tarczycy
– wykonanie panelu badań labolatoryjnych

Wszystkie badania endokrynologiczne jakie wykonujemy są całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Cena konsultacji endokrynologicznej 200 zł
Cena konsultacji endokrynologicznej z USG tarczycy 230 zł

Endokrynologia
Umów się na wizytę