Ginekologia to całość działań związanych z profilaktyką oraz leczeniem schorzeń i chorób, które dotykają żeński układ płciowy. To poradnictwo i rozwiązywanie problemów w zakresie zaburzeń miesiączkowania, leczenie stanów zapalnych pochwy, leczenie niepłodności czy też stosowanie antykoncepcji oraz wiele innych czynności, które wpływają na prawidłowy rozwój płciowy kobiety. Ginekologia zajmuje się również wieloma bardzo istotnymi aspektami związanymi z poczęciem nowego życia.

WSKAZANIA DO WIZYTY

– problemy z płodnością
– ciąża
– nadżerki szyjki macicy
– endometrioza
– torbiele jajników
– nieprawidłowe krwawienia z narządów rodnych
– liszaje sromu
– zapalenie pochwy
– zapalenie szyjki macicy
– rak sutka
– rak szyjki macicy
– zapalenie cewki moczowej
– mięśniaki macicy
– zespół policystycznych jajników
– opadnięcie macicy
– rozpoczęcie współżycia

PRZEBIEG BADANIA

Badanie ginekologiczne składa się z kilku etapów.

Pierwszym z nich jest wywiad ginekologiczny. W jego trakcie lekarz ginekolog dowiaduje się od pacjentki, czy w jej rodzinie nie występowały jakieś schorzenia na podłożu ginekologicznym oraz zbiera dane dotyczące miesiączkowania pacjentki, regularności cykli, ich długości itp.

Drugim etapem zazwyczaj jest przeprowadzenie badania piersi oraz instruowanie pacjentki, jak prawidłowo sama może je badać.

Kolejny etap to  przeprowadzenie samego badania ginekologicznego. Jest kilka sposobów na wykonanie takiego badania. Jednym z nich jest badanie przez wziernik, co pozwala sprawdzić, czy narządy płciowe pacjentki są prawidłowo rozwinięte, czy nie ma żadnych zmian, zakażeń itp. Jeśli badanie samo w sobie nie daje stuprocentowej pewności, to lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe specjalistyczne badania, m.in. USG

Wizyta u ginekologa nie powinna być dla nas kobiet przykrą koniecznością. Wręcz przeciwnie, głównie powinna być traktowana jako profilaktyka i możliwość zapobiegania wszelkim nieprawidłowościom i zagrożeniom w rozwoju płciowym, co daje szansę na uniknięcie wielu niepotrzebnych chorób i schorzeń. 

Cena konsultacji 190 zł ( wraz z badaniem USG )

Ginekologia
Umów się na wizytę