Stulejka jest patologią w budowie prącia polegającą na zwężeniu kanału napletka uniemożliwiającym lub utrudniającym odprowadzanie napletka.   W zależności od stopnia zaawansowania występuje w stanie spoczynku lub tylko w czasie wzwodu. Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek pozwala się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje ucisk i ból.  Może dojść do zablokowania napletka w tej pozycji  i  do konieczności pilnej interwencji urologicznej. Stulejka może występować od urodzenia lub pojawić się w każdym innym wieku, zwykle wskutek nie leczonych stanów zapalnych w obrębie narządów płciowych.

Zabiegi usunięcia stulejki możemy podzielić na dwie grupy:

OBRZEZANIE – zabieg  polegający na całkowitym obcięciu napletka. Jest to najczęściej stosowany sposób leczenia stulejki.

PLASTYKA NAPLETKA – częściowe obcięcie napletka poniżej zwężenia z pozostawieniem jego fragmentu, tak że żołądź prącia może częściowo być nim pokryta.

Centrum Medyczne Magnolia Park, mając na uwadze komfort mężczyzn podczas zabiegów urologicznych oferuje najnowocześniejszą metodę plastyki napletka na Dolnym Śląsku za pomocą STAPLERA ANASTOMATU. Innowacyjne urządzenie chirurgiczne charakteryzuje się bezpiecznym, sprawnym i prostym działaniem jednoczesnego cięcia i zszywania. Dzięki czemu zabieg trwa zaledwie 5 minut !

Zalety nowatorskiej metody :

– brak bólu w trakcie i po zabiegu,
– czas zabiegu (2 – 5 min.),
– brak krwawienia lub znikome,
– krótki okres rekonwalescencji,
– precyzja zabiegu (brak szycia ręcznego),
– perfekcyjne wykonanie,
– brak hospitalizacji,
– brak szwów (zszywki ze stali nierdzewnej).

WSKAZANIA

– brak możliwości zachowania właściwej higieny
– dyskomfort
– bóle w trakcie stosunku płciowego, niemożność współżycia płciowego
– nawracające stany zapalne żołędzia i napletka
– trudności w oddawaniu moczu, a w skrajnych przypadkach całkowite zarośniecie napletka skutkujące zatrzymaniem moczu
– niemożność spłodzenia dzieci  ( stulejka to jedna z przyczyn męskiej niepłodności )
– możliwość rozwoju raka ( stulejka jest jednym z najważniejszych czynników sprzyjających rozwojowi raka napletka i prącia! )
– względy kosmetyczne lub religijne

PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU

Przed zabiegiem wskazane jest wykonanie badań laboratoryjnych krwi: morfologia, wskaźniki układu krzepnięcia (APTT, INR, wskaźnik PT, czyli protrombinowy)

Osoby przyjmujące doustne leki przeciwkrzepliwe (np. preparaty kwasu acetylosalicylowego; ACARD/POLOCARD, Warfin, Acenokumarol, Sintrom, Plavix, Pradaxa) powinny odstawić leki  na 7 dni przed zabiegiem.

PRZECIWWSKAZANIA

– zaburzenia krzepnięcia
– stany zapalne w okolicy zabiegowej
– antybiotykoterapia
– spodziectwo

SCHEMAT ZABIEGU

Pacjenci kwalifikowani są do zabiegu po wstępnej konsultacji, na której omawiana jest szczegółowo metoda zabiegu, sposób znieczulenia, przygotowanie do zabiegu oraz prowadzenie po zabiegu.

W niektórych przypadkach zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – znieczulenie podawane jest w skórę prącia u jego nasady. Po wykonanym zabiegu może wystąpić obrzęk, który samoistnie ustępuje po kilku dniach oraz  skąpe krwawienie. W celu zapobieżenia infekcji, lekarz stosuje opatrunek z maścią. U pacjentów z tendencją do tworzenia się bliznowców, urolog dodatkowo zaleca stosowanie odpowiednich maści na wygojoną bliznę. Po zabiegu może wystąpić przeczulica żołędzi, która ustępuje samoistnie po kilku tygodniach.

ZALECENIA

Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Należy unikać nadmiernego wysiłku aby nie spowodować powstawania krwiaków. Po upływie tygodnia od zabiegu zszywki zaczynają stopniowo odpadać – nie należy ich zrywać ! Należy dbać o higienę i unikać czynników powodujących stany zapalne. Przez miesiąc należy powstrzymać się od współżycia. Wizyta kontrolna odbywa się po 2-3 tygodniach od zabiegu.

Cena zabiegu 2000 zł

Urologia
Umów się na wizytę