Wędzidełko napletka to podłużny, trójkątny fałd skóry znajdujący się między spodnią powierzchnią żołędzi, a napletkiem. Jeśli jest ono prawidłowo rozwinięte, daje możliwość swobodnego odprowadzenia napletka z żołędzi. Sytuacja komplikuje się u pacjentów ze zbyt krótkim wędzidełkiem, którego przyczyną może być wada wrodzona, urazy, stany zapalne, które w efekcie prowadzą do zbliznowacenia, a następnie związanego z tym skrócenia wędzidełka.

WSKAZANIA

ból w obrębie penisa
ból podczas wzwodu
ból podczas współżycia

Krótkie wędzidełko to w brew pozorom, problem dość często spotykany. Dlatego jeśli zauważysz u siebie, dolegliwości mogące sugerować jego występowanie, to nie należy się wstydzić i liczyć na to, że “samo przejdzie”, tylko trzeba udać się do lekarza specjalizującego się w zakresie urologii. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nieleczone może skończyć się pęknięciem wędzidełka, po którym dojdzie do jego ponownego zbliznowacenia lub nieprawidłowego zrostu, w związku z czym będzie ono jeszcze krótsze, a dolegliwości bólowe coraz bardziej nasilone i uporczywe.

SCHEMAT ZABIEGU

W naszym Centrum proponujemy najmniej inwazyjny zabieg plastyki krótkiego wędzidełka laserem frakcyjnym CO2. Bezszwowa metoda laserowa pozwala na wykonanie zabiegu w prosty i przyjazny dla pacjenta sposób – bez krwi, bez kontaktu narzędzia z ciałem, bez zakażeń wirusami i bakteriami. Tkanka po zabiegu goi się bardzo szybko, a blizna zazwyczaj jest tak mała, że po okresie rekonwalescencji staje się właściwie niewidoczna.

Po szczegółowym wywiadzie z pacjentem i wykluczeniu przeciwwskazań lekarz znieczula miejsce zabiegowe maścią z lidokainą. W niektórych przypadkach, konieczne jest znieczulenie miejscowe poprzez iniekcję. Laserowe, bardzo precyzyjne usunięcie nadmiernego fałdu skóry trwa około 15 – 20 min. Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka – ok. 2 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po tygodniu zalecana jest kontrola.

PRZECIWWSKAZANIA

  •  stany zapalne okolicy zabiegowej
  •  antybiotykoterapia
  •  występowanie uczulenia na leki znieczulające
  •  ogólny zły stan pacjenta
  •  przyjmowanie leków rozrzedzających krew

ZALECENIA

Szczególnie zaleca się dbałość o higienę miejsc intymnych – konieczna jest codzienna toaleta okolicy, w której przeprowadzona była operacja; rekomenduje się używanie do tego celu wody z szarym mydłem lub naparu z ziela rumianku. Codzienne, bardzo delikatne odprowadzanie napletka. Powstrzymanie się od wszelkich kontaktów płciowych przez okres 4 do 5 tygodni po zabiegu – ma to na celu zapobieganie zbyt wczesnemu i nadmiernie mocnemu naciąganiu wędzidełka, co sprzyja dobremu wygojeniu się rany.

 

Cena  od 1200 zł

Urologia
Umów się na wizytę