Grzybica paznokci (drożdżyca) jest często spotykaną chorobą. Nikogo nie trzeba przekonywać, że paznokcie zarażone grzybicą mają negatywny wpływ na jakość naszego życia. Paznokcie wyglądają nieestetycznie, niehigienicznie, powodują, że tracimy pewność siebie, zaczynamy się wstydzić swoich stóp czy dłoni. Z problemem tym spotyka się 15%  osób w wieku od 40 do 60 lat. Wyniki najnowszych badań pokazują, że laseroterapia grzybicy paznokci to najbardziej skuteczna metoda leczenia istniejąca obecnie na rynku. Zabieg jest prosty, szybki i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych czy też komplikacji.

W naszym Centrum do leczenia grzybicy paznokci wykorzystujemy najwyższej klasy laser Nd -YAG Q-switch o długości fali świetlnej 1064nm. Zabieg jest prosty, szybki, bezbolesny i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych.

WSKAZANIA

  • grzybica paznokci stóp i dłoni

SCHEMAT ZABIEGU

Po wstępnej konsultacji dermatologicznej i wykluczeniu przeciwwskazań, lekarz przemywa i dezynfekuje okolicę zabiegową. Laseroterapię, trwającą około 20 minut,  przeprowadza się w sposób bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny; nie wymaga ona zastosowania znieczulenia. Polega ona na naświetleniu płytki paznokcia wiązką laserową. Głowica lasera nie dotyka powierzchni, ale przesuwa się nad nią na wysokości około 2 cm.

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża
  • laktacja
  • cukrzyca
  • wbudowany rozrusznik serca
  • zaburzenia krzepnięcia
  • świeża opalenizna
  • aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty, sterydów, niektórych ziół jak nagietek, dziurawiec i stosowanie kremów z retinolem

ZALECENIA

Aby terapia była skuteczna, zabieg należy powtórzyć ? w zależności od zaawansowania choroby ? od 3 do 5 razy. Ze względu na powolny wzrost płytki paznokcia, efekty będą widoczne dopiero po około 3 miesiącach.

Aby przeciwdziałać nawracaniu grzybicy, należy przestrzegać kilku prostych zasad: zawsze nosić dobrze dopasowane obuwie z naturalnych materiałów (bawełna, skóra), unikać chodzenia bez obuwia w miejscach takich jak basen, sauna, siłownia, dokładnie osuszać stopy po kąpieli,  dbać o higienę stóp oraz dłoni i regularnie przycinać paznokcie.

Cena 500 zł

Medycyna estetyczna
Umów się na wizytę