Mosty

W stomatologii bardzo ważne jest wypełnianie luk po brakujących zębach, które zapobiega zanikaniu kości szczęki i pozwala uniknąć chorób dziąseł (w miejscu po brakującym zębie gromadzą się resztki pokarmowe, stanowiące doskonałą pożywkę dla bakterii). Wstawienie mostu protetycznego, umożliwia odzyskanie właściwego nakładu sił podczas przeżuwania pokarmu, dzięki czemu pacjent szybko powraca do prawidłowego zgryzu. Most pozwala także uniknąć przemieszczania się zębów i odzyskać piękny uśmiech.

SCHEMAT ZABIEGU

Proces wykonania mostu protetycznego wymaga zazwyczaj kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzane są szczegółowe badania jamy ustnej pacjenta i stanu jego uzębienia. Pobierany jest także wycisk, a luka po zębie zostaje przygotowana na wypełnienie. Kolejna wizyta, polega na wstępnym przymierzeniu mostu, sprawdzeniu jego ukształtowania i dopasowania do szczęki pacjenta. Trzecia wizyta to  usunięcie tymczasowych rozwiązań i zamocowanie gotowego mostu na stałe.

ZALECENIA

Zalecane jest powstrzymanie się od spożywania pokarmów i napojów bezpośrednio przez 3 godziny po zabiegu. W ciągu kilku tygodni po zabiegu należy powstrzymać się od żucia gumy oraz rozgryzania twardych pokarmów, np. cukierków.

Most protetyczny to rodzaj stałej odbudowy brakującego zęba. Po jego wykonaniu należy ściśle przestrzegać indywidualnych zaleceń stomatologa w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej, aby długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

  • MOST ( 1 ZĄB ) 800 zł
  • MOST ADHEZYJNY 500 zł

Ważne informacje

Wskazania 

  • Wszelkie braki w uzębieniu.

Przeciwskazania 

  • Brak zębów, które kwalifikują się jako filary mostu
  • Zbyt duża przestrzeń do wypełnienia
  • Niewyleczone zęby filarowe
  • Zanik wyrostka zębodołowego